Solar Backup Sistemler

Günlük hayatımızın hemen hemen her anında elektrik enerjisine ihtiyaç duyarız. Bu yüzden elektrik kesintilerine karşı hastanelerde, okullarda, kamu binalarında ve konutlarımızda yedek sistemlere gereksinim duyarız. Şebekedeki herhangi bir arıza ya da kesinti durumunda yedek sistem kritik makinelerin ve ekipmanın elektrik enerjisinin kesilmemesi için hemen devreye girer.

SİSTEM BİLEŞENLERİ

Solar Modüller: Solar modüller güneş elektriğini emisyon üretmeden sessiz bir şekilde doğru akım elektrik enerjisine dönüştürürler.

İnverterler: Doğru akım elektrik alternatif akıma dönüştürülür ve elektrik şebekesine verilir. 

Şebeke Besleme Sayacı: Şebeke sayacınızın yanına monte edilir ve elektrik şebekesine verdiğiniz elektriğin miktarını ölçer. 

Elektrik Sayacı: İhtiyaçlarınız için elektrik şebekesinden enerji çekmeye devam edersiniz. Sayaç elektrik şebekesinden alınan enerji miktarını faturalandırılmak üzere kaydeder.

Backup İnverter: Elektrik şebekesinin kesintiye uğraması durumunda backup inverter şebeke geri gelinceye kadar tesise enerji verir.

Anahtarlama Cihazı: Acil bir durum gerçekleştiğinde fotovoltaik sistem otomatik olarak elektrik şebekesinden ayrılacaktır ve hemen otonom güç kaynağı moduna girecektir.

Batarya: Doğru akım elektrik enerjisi bir kesinti meydana gelinceye kadar bataryada depolanacaktır.

İzleme – Takip: Sistemi SMS, e-mail ya da internet üzerinden izlemek optimum bir şekilde çalışıp çalışmadığını ve kazançlarını takip etmeniz açısından önemlidir.